Biointenzív Zöldségtermesztés
Mit is jelent a biointenzív zöldségtermesztés? A lehető leggyorsabban, a lehető legértékesebb termények előállítását a lehető legkisebb helyen.
Ha a biointenzív, organikus termesztési megoldásokat követjük, minimális földterületen maximális terméshozamot érhetünk el. Eközben a talajt nem kimerítjük, hanem javítjuk.
Ennek a környezetkímélő módszernek a jelmondata: termessz többet úgy, hogy kevesebbet használsz!
A 8 lépéses folyamattal kisgazdaságok is sikerrel termelhetnek komoly mennyiségű terményt.
A Nowastehome által kínált termékek használatához érdemes ezeket a hatékony technikákat megismerni - lássunk ezekből párat!
-
A kettős (vagy dupla) ásásnak nevezett technikával úgy lazítjuk fel a talajt, hogy növeljük annak vízelvezető képességét és javítjuk a levegőztetését.
-
A megszokottól eltérően 60 cm mélyen, két rétegben dolgozzuk át a talajt. A szellős talajszerkezet következtében magasabb lesz az ágyás, javul a föld vízelvezető képessége, és a növények mélyebbre gyökerezhetnek.
-
Érdemes palánták előnevelésével hatékonyabbá tenni a termesztés folyamatát.
-
Ha hatszögletű vagy háromszögletű mintában ültetjük el a növényeket, és nem a megszokott módon sorban, a kis tőtávolságokkal amolyan mulcsként használjuk a növényeket - azaz takarják a talajt.
-
A vetésforgó és a növénytársítás is remek módszerek. Az intenzív ültetéssel többet lehet kihozni a növényekből.
Akár biointenzíven műveljük a kertünket, akár nem, a komposztálást érdemes alkalmaznunk. Ha a termőföld 60%-án zöldtrágyának is használható növényeket termesztünk, akkor azzal karban tartjuk a földünk 100%-át.
Érdemes esélyt adnunk az olyan újszerűnek ható módszereknek, mint például, hogy engedjük a talajban hagyott gyökérzetet lebomlani, különösen a mély gyökerű rozs, lucerna esetében. Ez is egy módja, hogy a föld szervesanyag-tartalma gazdagodjon.
Amennyiben nem biointenzív termesztésben gondolkodunk, de organikus módszerekkel termesztünk zöldséget, gyümölcsöt, azzal is hozzájárulunk Földünk és saját magunk egészségéhez.
A Nowastehome kínálatának segítségével kipróbálható a mikrozöldség termesztés.
Mit nevezünk mikrozöldségnek?
A csírázás utáni életszakaszban levő zsenge növényeket. A csírákhoz hasonlóan ezek a palánták is bővelkednek vitaminokban. Nagy előnyük, hogy a bio zöldség mag gyökereztetését követően nagyon rövid időn belül fogyaszthatjuk a termést.
A mikrozöldségek termesztése akár otthon is könnyen és egyszerűen megoldható, a megfelelő eszközökkel és pár szabály figyelembe vételével.
Mindenképpen bio zöldség magot használjunk csíra vagy palánta termesztésének céljára - érdemes megismerkedni bőséges mikrozöldség magokból és csíra magokból álló kínálatunkkal, de emellett kerti vetőmagokat is találsz nálunk.
A mai rohanó világban 3 perc is aranyat ér, ami a saját egészségünkre fordíthatunk és a minikertészkedéssel tudatosan termeljük meg a saját élelmiszerünket, mely rostokban, vitaminokban, nyomelemekben gazdag. Ez a módszer a mentális egészségünkre is jótékony hatással bír.
Válogass kedvedre kínálatunkban, a csíráztató üvegtől a probiotikus növénytápoldatig!
Bőséges termést kívánunk!